Przyjaciele Lasu

Oferta Edukacyjna na rok 2019/2020

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem placówki przedszkolnej a chcesz by Twoje dziecko było kreatywne, wychowywane w szacunku, odpowiedzialne i samodzielne, niezależne w działaniu oraz myśleniu – koniecznie zapisz je do naszego Leśnego Przedszkola w Jabłonnie.

Las, natura są dla nas bardzo ważne . Staramy się spędzać większość czasu na dworze bez względu na pogodę. W zimę mniej, w lecie więcej. Na dworze też staramy się prowadzić większość zajęć edukacyjnych. W ciągu całego roku dzieci obserwują otaczającą ich przyrodę, prowadząc obserwacje, wykonując różne doświadczenia. Natura daje nam wiele możliwości: w sezonie prowadzimy ekologiczny ogród i korzystamy z jego dobrodziejstw. Uczymy się odpowiedzialności, systematyczności i empatii poprzez opiekę nad leśnymi zwierzętami. Dary przyrody pozwalają tworzyć piękne i oryginalne prace plastyczne wykorzystując m.in. liście, kamienie, szyszki, kasztany, korę drzew .

W naszym przedszkolu kładziemy też szczególny nacisk na osiąganie dojrzałości szkolnej – sieć naszych przedszkoli we współpracy z NIEPUBLICZNĄ SZKOŁĄ PODSTAWOWĄ,,SAPERE AUDE’’ w RAJSZEWIE opracowała nowatorski projekt ,POZNAJEMY SZKOŁĘ’’. Dzięki niemu nasi absolwenci bezstresowo przechodzą do kolejnego etapu edukacyjnego.

Wdrożyliśmy program ,,ZDROWY PRZEDSZKOLAK’’, którego celem jest uczenie dzieci już od małego zwracania uwagi na odpowiedni dobór zjadanych zdrowych, zbilansowanych posiłków.

Fundamentem naszej pracy jest TEORIA INTELIGENCJI WIELORAKICH – wspieramy indywidualny rozwój dzieci w obszarach inteligencji: językowej, matematyczno-logicznej,ruchowej, wizualno-przestrzennej, muzycznej, przyrodniczej i interpersonalnej.

W ramach oferty zapewniamy:

• Opiekę nad Dziećmi od poniedziałku do piątku od 6.30 do 18.00.
  • Kształcenie zgodne z wymogami Podstawy Programowej Wychowania Przedszkolnego, realizowane w oparciu o teorię inteligencji wielorakich ze szczególnym uwzględnieniem: Metody Dobrego Startu, Dziecięcej Matematyki, Odmiennej Metody Nauki Czytania, Zabaw Fundamentalnych i Pedagogiki Zabawy.
  • Zajęcia z języka angielskiego 5x w tygodniu w systemie CLIL ( zintegrowanie nauczanie języka i przedmiotu) w każdej grupie przedszkolnej.
  • Raz w tygodniu zajęcia z Mini Tenisa w grupie 3, 4 i 5 przedszkolaków.
  • Zajęcia umuzykalniające 2x w tygodniu.
  • Współpracę z niezwykle kreatywną kadrą pedagogiczną.
  • Pełne wyżywienie z naszej kuchni EduChef, która preferuje zdrowe żywienie.
  • Wycieczki, wyjazdy, teatrzyki, warsztaty dla dzieci, imprezy przedszkolne.
  • Opiekę logopedy i psychologa.
  • Zróznicowane metody zajęć i zabaw wykorzystujące m.in. terapię ręki, pedagogikę zabawy z chustą Klanzy, animacje, bajkoterapię, relaksację, muzykoterapię, dogoterapię, Metoda Dobrego Startu, Odimienną Metodę Nauki Czytania, symultaniczno-sekwencyjna nauka czytania.

Dodatkowo:

• Nieograniczoną zabawę w otoczeniu przyrody, bezpośredni kontakt i wzajemny szacunek.
  • Wzajemna współpraca dzieci w różnym wieku, gdzie starszaki uzyskują należyty szacunek, ale w zamian są zobowiązani otoczyć właściwą opieką i służyć radą najmłodszym.

Uczęszczanie do naszego przedszkola wiąże się z:

• Możliwością chodzenia po terenie leśnym na bosaka, jeśli dzieci tego chcą.
  • Dzieci wracają do domu ubrudzone, miewają siniaki, obtarcia i inne naturalne konsekwencje wynikające z obcowaniem z przyrodą.

Kładziemy nacisk na WOLNOŚĆ i SAMODZIELNOŚĆ – taki sposób edukacji kształtuje w dzieciach kreatywność i umiejętności radzenia sobie w różnych sytuacjach.

Bogata oferta zajęć dodatkowych: taniec, logopedie indywidualną, zajęcia artystyczne, balet itp.

Wycieczki raz w miesiącu.

KOSZTY dla dziecka od 2,5 do 5 lat.

Czesne: 900 zł (z wyżywieniem).

Wpisowe: 500 zł.

Koszty dla dziecka od 1 do 2,5 lat.

Czesne: 1000 zł ( z wyżywieniem).

Wpisowe : 500 zł.

Skontaktuj się!